Dzianina single jersey – czym się charakteryzuje?

5 lutego 2021

Dzianina single jersey – czym się charakteryzuje?

Dzianina single jersey to dzianina lekka, cienka oraz elastyczna. Dzięki temu ma wiele zastosowań, od sukienek, przez koszulki, bluzki, bieliznę, spodenki, legginsy, a nawet jako podszewka i pościel! Dodatkowo charakteryzuje się delikatnym rolowaniem na brzegu dzianiny. To właśnie po nim rozpoznasz dzianinę w sklepie!

W skład single jersey może wchodzić bawełna, jedwab, wiskoza oraz elastan. Zależnie od składu będzie miała nieco inne właściwości. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup dzianiny, sprawdź jej skład! W razie wątpliwości zawsze możesz się z nami skontaktować, chętnie Ci pomożemy, a także prześlemy próbki materiałów.

Dodatek elastanu poprawia elastyczność dzianiny, a bawełna sprawia, że jest przyjemniejsza w dotyku i mniej podatna na zagniecenia. Ważnym punktem jest to, że dzianina rozciąga się we wszystkich kierunkach, co wpływa także na trwałość materiału.

Dzianina single jersey wymaga jednak bardzo ostrożnego prania oraz suszenia. Temperatura powinna być niska, zgodna z informacją zawartą na metce produktu, a suszenie powinno odbywać się na płasko, ponieważ single jersey może się rozciągnąć, gdy wisi. Jeśli będziesz przestrzegać zaleceń, zyskasz pewność, że Twoje ubrania z tego materiału będą służyły Ci przez wiele lat.

Szukasz atrakcyjnych wzorów i kolorów dzianiny single jersey? Sprawdź nasz oficjalny profil na Instagramie, gdzie prezentujemy dostępne u nas dzianiny wraz z ich cenami oraz krótką charakterystyką!