Jak zadbać o dzianiny swetrowe?

30 marca 2021

Jak zadbać o dzianiny swetrowe?

Wiosenne dni, chłodniejsze letnie wieczory czy jesienne i deszczowe dni? Niezależnie od pory roku, dzianiny swetrowe znajdują szczególne miejsce w naszej szafie. Szeroki wybór grubości materiału pozwala nam ubrać się w nie niezależnie od pogody.

Z dzianin swetrowych możemy nosić piękne sukienki, wygodne golfy, sweterki, kardigany, a także czapki, rękawiczki i szaliki. Są ciepłe, miłe w dotyku i łatwo się je szyje! Czy można chcieć więcej?

Oczywiście że można! Jak chronić dzianiny swetrowe, aby służyły nam przez długi czas w niezmienionej formie i wyglądzie?

Ubrania z dzianin swetrowych nie wymagają częstego prania, jednak zdecydowanie wymagają zerknięcia z uwagą na metkę z instrukcją od producenta, która dotyczy sposobu prania. Jeżeli chcemy cieszyć się ubraniami jak najdłużej koniecznie przestrzegajmy instrukcji.

Warto pamiętać, że pranie powinno odbywać się w niskiej temperaturze, na delikatnym programie lub ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Z materiałem warto postępować ostrożnie i nie trzeć go zbyt mocno, a pojedyncze zabrudzenia usuwać w miarę możliwości od razu.

Suszenie z kolei powinno odbywać się na płasko – np. na foli i ręczniku położonych na podłodze. Powieszone na suszarce ubranie może się rozciągnąć pod wpływem własnego ciężaru. To istotne także przy wkładaniu do szafy! Dzianiny swetrowe lepiej jest złożyć i położyć na półce, niż wieszać na wieszaku.

Po sezonie zimowym warto wyprać wszystkie ubrania z dzianin swetrowych, co pomoże chronić ubrania przed molami. W końcu nie chcemy, aby nasz ulubiony zimowy sweterek powitał nas na koniec roku z dziurami, prawda?

Dzianiny swetrowe dostępne w Mirafo charakteryzują się wysoką jakością, która przy odpowiedniej pielęgnacji sprawi, że ubrania te będą zachowywały swój olśniewający wygląd przez lata. Sprawdź naszą ofertę dzianin swetrowych i przekonaj się sam!