Dzianina dresowa? Czemu nie!

26 lutego 2021

Dzianina dresowa? Czemu nie!

Dzianina dresowa od lat zdobywa rzesze zwolenników. Jest relatywnie łatwa w szyciu. Używa się jej do tworzenia wygodnych dresów, sukienek, tunik, ubrań dla dzieci, czy też ciepłych bluz.

Dzianinę dresową produkuje się z przędz bawełnianych oraz domieszek włókien sztucznych i syntetycznych. Domieszki te poprawiają elastyczność dzianiny.

Dzianina dresowa – podział.

Pierwszym rodzajem tej dzianiny jest dzianina drapana, która posiada po jednej stronie meszek. Jest ona bardzo ciepłą dzianiną, najczęściej używaną do szycia bluz i spodni dresowych. Zwykle zawiera domieszkę poliestru, który ogranicza kurczliwość materiałowi.

Drugi rodzaj to dzianina dresowa niedrapana, inaczej nazywana pętelkową. Ma ona wysoką odporność na gniecenie i doskonale sprawdza się do szycia bluzek, spodni czy sukienek. Najczęściej produkuje się ją z domieszką elastanu lub lycry, dzięki czemu jest bardziej elastyczna.

Po dresówkę warto sięgać nie tylko, gdy chcemy zrelaksować się w zaciszu domu. Zapewnia ona świetną cyrkulację powietrza, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w ciepłe dni, jak i w te chłodne. Dresówka jest miękka i zapewnia duży komfort. Ponadto, w ostatnich latach z impetem weszła również do mody ulicznej, często pojawiając się w kolekcjach znanych projektantów. W tym przypadku najczęściej można ją dostrzec pod postacią coraz popularniejszych bluz typu „hoodie”.

Wszelkie rodzaje najwyższej jakości dzianin dresowych, znajdą Państwo w naszej ofercie. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym oraz odwiedzenia naszego firmowego Instagrama.