Bawełna poliester – do czego najlepiej się sprawdza?

25 marca 2021

Bawełna poliester – do czego najlepiej się sprawdza?

Bawełna w połączeniu z poliestrem staje się uniwersalną dzianiną, ponieważ w zależności od proporcji składu będzie posiadać różne cechy materiału. Warto pamiętać, że bawełna jest włóknem naturalnym, a poliester sztucznym.

Szczegółowe informacje dotyczące bawełny dostępne TUTAJ!

Przypomnijmy, że bawełna to dzianina oddychająca i łatwo gniotąca się. W przypadku niewłaściwego prania lub suszenia, może dochodzić do rozciągania lub kurczenia się materiału.

Poliester to z kolei włókno sztuczne, odporne na działanie promieni UV, pleśni, moli, spieranie kolorów i nadruków, a przede wszystkim wytrzymałe. Choć poliester jest łatwopalny, to dobrze pochłania i odprowadza wilgoć, jest hipoalergiczny, a także nie gniecie się i nie rozciąga.

Dzięki połączeniu bawełny z poliestrem zyskujemy materiały, które doskonale nadają się zarówno na odzież codzienną, jak i zawodową (np. fartuchy) czy sportową.

Bawełnę z poliestrem znajdziecie również w naszej ofercie. Mirafo to nie tylko gwarancja jakości od ponad 30 lat ale także olbrzymi wybór asortymentu, a także możliwość dostosowania dzianiny pod indywidualne wytyczne klienta.